Pracovní weby jsou nepostradatelnými pomocníky při hledání práce | Obrázky na profil Lide.cz | Obrázky zdarma na Facebook - SvětObrázků.cz
Navštivte také Online hryPracovní weby jsou nepostradatelnými pomocníky při hledání práce

Proces hledání nové práce se stále skládá ze stejných základních kroků. Ale na druhou stranu internet vše dramaticky změnil. A je pravděpodobné, že se věci budou i nadále vyvíjet, jak se technologie dynamicky posouvá vpřed.

Tištěné reklamy a veletrhy pracovních příležitostí byly kdysi hlavním zdrojem pro kandidáty a náborové manažery, ovšem v dnešní době patří mezi nejslabší články v oblasti hledání nové práce.

Návštěvnost pracovních webů stoupá

Není divu, že procházení internetu prakticky do všech oblastí našeho života zahrnuje způsob, jakým hledáme zaměstnání. Pracovní weby, například hitprace.cz a cz.jobimi.com, každoročně hlásí nárůst návštěvnosti svých stránek. Pryč jsou doby, kdy jsme při hledání práce kupovali inzertní noviny, obvolávali firmy a obcházeli je s ručně psaným životopisem. Díky internetu, potažmo pracovním webům, nebylo nikdy hledání práce snadnější, ovšem na druhou stranu se nelze spoléhat pouze na internet. Stačí zadat práce Ostrava, práce Liberec či jiná města, a nabídky se hned zobrazí.

Klíčem je vytrvalost

Hledání práce je téměř vždy těžká a odrazující cesta. A nikdy nevíte, kdy dorazíte do cíle. S trpělivostí a vytrvalostí a s pomocí pracovních portálů hitprace.cz a cz.jobimi.com se do vytouženého cíle jistě dostanete. Mějte na paměti, že součástí hledání práce je také neustálé připravování na pohovory a aktualizování životopisu a motivačního dopisu.

Dobře si promyslete druhy prací, které chcete dělat

Co vás baví? V čem jste dobří? Jaké kurzy již máte a jaké školení byste potřebovali? Prozkoumejte pracovní místa, o která máte zájem. Pamatujte, že získat práci a být v ní úspěšný znamená, že budete poskytovat služby pro svého zaměstnavatele.

Na výše zmiňovaných pracovních webech lze nastavit pravidelné zasílání aktuálních pracovních nabídek na váš e-mail s typy prací, po kterých toužíte.